Jak zmaksymalizować zyski restauracji w 2023 roku?

12/8/2022

Wirtualne restauracje to jeden z najsilniejszych trendów gastronomicznych ostatnich lat, wykorzystywany przez największe marki w Polsce i na świecie. Sprawdź na czym polega  i już w Nowym Roku zarób nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie więcej, niż do tej pory!

Czym są wirtualne restauracje?

Wirtualne restauracje, czyli “dark kitchens”, “cloud kitchens” czy też “kuchnie widmo” to prawdziwa rewolucja w gastronomii ostatnich lat. Pomysł opiera się na gotowaniu tylko na dowóz, w już istniejącym lub zupełnie nowym lokalu. Posiłki dowożone są do gości za pomocą kurierów własnych, ale też coraz mocniej rozwijających się sieci typu Glovo, Bolt, Wolt czy Uber Eats. Technologia sprawia, że już działające lokale mogą włączyć sprzedaż tylko w momentach przestoju kuchni, a co za tym idzie maksymalnie wykorzystać jej działanie.

Dlaczego warto uruchomić wirtualną restaurację już w 2023 roku?

Szacuje się, że biznes ten już w 2021 roku wart był niespełna 60 miliardów dolarów, a od czasu pandemii trend zamawiania jedzenia do domu rośnie jak szalony. Eksperci są zgodni - to przyszłość gastronomii, która niedługo wykorzystywana będzie przez niemal każdego restauratora, w już funkcjonującej lub zupełnie nowej kuchni. Przewidywania dla rynku to wzrost wartości aż do biliona dolarów (!) do 2030 roku. W Polsce na tym trendzie zyskują już między innymi tacy giganci, jak AmRest czy Sphinx. Warto więc jak najszybciej zrobić to, co i tak zrobią wszyscy w najbliższych latach - najłatwiejszym sposobem jest dołączenie do franczyzy jednej z marek Rebel Tang.

Ile można zarobić na dark kitchen?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzą konkretne przykłady niewielkich lokali, które uruchomiły nowe koncepty z Rebel Tang, jako uzupełnienie dotychczasowej działalności. Restauracja przy ulicy Skarbowców we Wrocławiu zarabia w ten sposób dodatkowo 12,5 tysiąca, a inna, przy Małym Rynku w Krakowie ponad 11 tysięcy złotych na czysto. Dla dużej sieciówki, takiej jak Bierhalle, to nawet 2,7 miliona złotych dodatku rocznie.

Jakie dania mogę sprzedawać?

Partnerstwo z Rebel Tang to wybór jednej lub więcej spośród sześciu, świetnie sprzedających się marek. Oferta skonstruowana jest tak, by przynajmniej jedną z nich dopasować do sposobu działania swojego lokalu, a posiłki przygotować łatwo i szybko w czasie przestoju podstawowej kuchni. Niezależnie od wybranego rodzaju kuchni, dołączając do sieci Rebel Tang otrzymujesz pełne wsparcie merytoryczne, marketingowe i zniżki na produkty u największych dostawców w kraju, które wykorzystasz także na potrzeby swojego pierwszego lokalu.

Nie zwlekaj! Już dziś umów bezpłatną konsultację z naszym doradcą w Twoim mieście i załóż wirtualną restaurację już w 2023 roku, nie pozostawiając szans konkurencji!

Gotowy na maksymalne wykorzystanie swojej kuchni?