Więcej o 14 zamówień dziennie i blisko 12,5 tys. zł dodatkowego przychodu miesięcznie. Tyle dzięki optymalizacji dowozów zarabia restauracja przy ulicy Skarbowców - jeden z partnerów Rebel Tang we Wrocławiu. Jak to możliwe?
Więcej, niż własna restauracja
Właściciele omawianego lokalu postanowili poszerzyć swoje menu o dwa zupełnie nowe koncepty - Vito Calzone i Prokuratura, opracowane przez Rebel Tang. Obydwie marki dostępne są jako wirtualne restauracje, a więc tylko w dowozie. Co najważniejsze, podstawowy profil działalności lokalu nie uległ zmianie, a kierownictwo samo decyduje o tym kiedy i na jak długo włączyć sprzedaż dodatkowych potraw. W momentach przestoju głównej kuchni uruchamiany jest tablet z oprogramowaniem promującym koncepty partnerskie w aplikacjach do zamawiania jedzenia typu Wolt, Bolt, Glovo czy Uber Eats. Ich koszt pokrywany jest w całości przez Rebel Tang, który dodatkowo pomaga wynegocjować najlepsze stawki z dostawcami produktów potrzebnych w każdej kuchni.
Ile można na tym zarobić?
Optymalizacja liczby dostaw w duchu dark kitchen (wirtualnych restauracji) to trend, który przyszedł do nas z zachodu. Tam już się sprawdził, a jak pokazują kolejne współprace, w Polsce również przyjmuje się świetnie. Jest jedną ze składowych zmian na rynku gastronomicznym i efektem rosnącej popularności zamawiania jedzenia do domu, którego wolumen w Polsce wzrósł w pandemii aż o 42%, osiągając wartość blisko 10 mld zł. Jak więc wygląda realny zysk z takiego rozwiązania w przykładowej restauracji? Oto liczby z pierwszego pełnego miesiąca obecności Vito Calzone i Prokuratury przy ul. Skarbowców we Wrocławiu:
Wirtualne restauracje w lokalu przy ul. Skarbowców - zyski w okresie 22 sierpnia - 22 września 2022.
Czternaście dodatkowych zamówień dziennie. Kilka szybkich i łatwych w przygotowaniu potrawy, stworzonych z myślą o dostawie. Zero ingerencji w podstawową kuchnię - brzmi jak sposób na wygranie z kryzysem, prawda?
Sukces oparty na danych
Powyższy przykład to tylko jeden z wielu, jakie prezentujemy na naszym blogu. Znajdziesz tu artykuły na temat tego, jak warszawski lokal znalazł blisko tysiąc złotych na pracownika, przeznaczając dochód z naszej współpracy na podwyżki dla kuchni. Poznasz opinię o wirtualnych restauracjach takich tuzów Polskiej gastronomii jak założyciel Bierhalle, Jerzy Becz. Przeczytasz opracowanie raportu na temat dostaw jedzenia w Polsce. To wszystko z jednego powodu - jesteśmy ekspertami w dziedzinie cyfryzacji i optymalizacji gastronomii. Pomogliśmy już dziesiątkom lokali w Polsce i dopiero się rozpędzamy, a za naszym sukcesem stoją dane, które transparentnie pokazujemy światu. Już niebawem pojawią się tu kolejne przykłady lokali, które jako jedne z pierwszych odkryły magię wirtualnej gastronomii. Chcesz by Twój był jednym z nich?
Nie zwlekaj i przekonaj się sam - już dziś umówrozmowę z naszym doradcą!