10 argumentów za wirtualną restauracją w Twojej kuchni

10/15/2022

Czy wiesz, że nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, personelu ani nakładów finansowych, by wydawać posiłki z menu zupełnie nowych konceptów? Wirtualne restauracje to idealne uzupełnienie Twojej kuchni i przyszłość gastronomii, nastawionej na zamówienia online. Oto dziesięć powodów, dla których warto wdrożyć je w swoim lokalu.

1. Dodatkowy zysk

Osobne menu tylko na dowóz, pod innym szyldem. Tak najkrócej można opisać wirtualne restauracje, które uratowały już dziesiątki lokali w czasach kryzysu i pozwoliły jeszcze bardziej rozwinąć się pozostałym. Dopasowując liczbę nowych marek do możliwości Twojej kuchni możesz zarobić od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie więcej, przy użyciu czasu i środków, którymi i tak już dysponujesz.

2. Maksymalne wykorzystanie zasobów

Przygotowanie do współpracy z Rebel Tang to kilka prostych kroków. Pierwszym z nich jest audyt Twojej kuchni, który pozwala naszym specjalistom określić, który z XYZ naszych konceptów  najlepiej wpasuje się w jej charakter. Dzięki temu wykorzystasz te same stanowiska, palniki, noże, a nawet produkty spożywcze do przygotowania kilkunastu różnych potraw, wydawanych pod innymi markami. Tym samym dzisiejsze straty zamienisz w jutrzejsze zyski.

3. Optymalizacja pracy kuchni

Optymalizacja procesów pozwoli na większą efektywność. Z naszych doświadczeń wynika, że w godzinach otwarcia przeciętnego lokalu, aż jedna trzecia czasu pracy kuchni to przestoje, w których mogłaby wydawać kolejne posiłki. Dodając do oferty jedną, dwie lub nawet kilka nowych marek, w pełni wykorzystasz możliwości swojego zaplecza i personelu.

4. Elastyczność

Teraz najważniejsze - na takim rozwiązaniu w najmniejszym stopniu nie ucierpi Twoja podstawowa działalność. Ofertę wirtualnych restauracji możesz w każdym momencie włączyć i wyłączyć jednym kliknięciem na tablecie. Specjalizujecie się w lunchach, a zaraz po otwarciu niewiele się dzieje? Dodaj do oferty śniadania z Rano Podano. Wasza pizzeria jest obłożona w weekendy, a w tygodniu bywa spokojnie? Spróbuj od poniedziałku do czwartku wydawać dania z kurczakiem marki Prokuratura. Ty wybierasz.

5. Zadowolenie personelu

Mniej nudy, wyższe morale i zarobki. To tylko kilka zalet, które mogą  płynąć z przygotowywania nowych posiłków w dostawie. Wdrożenie “kuchni w chmurze” jest receptą na kryzys i pomysłem na to, jak przy szalejącej inflacji sprostać wymaganiom, gdy ta realna przyjdzie po podwyżki.

6. Rozpoznawalność

Dodatkowym plusem jest gotowanie pod naprawdę znaną marką, dostępną w wielu lokalizacjach. To z kolei przekłada się na konkretne zyski, osiąganie dzięki dźwigni, jaką może być choćby nazwisko najpopularniejszego youtubera w Polsce. Przykładem jest Blow Burgers, który pozwala naszym partnerom na osiągnięcie rekordowych wyników sprzedaży.

7. Wsparcie technologiczne

Skoro o wynikach mowa - w dzisiejszym świecie są one coraz częściej zależne od cyfrowych algorytmów, z którymi walczyć musi także branża gastronomiczna. Partnerstwo z Rebel Tang to dostęp do know-how wspartego morzem statystyk, danych i wykresów. Ich analizą zajmują się nasi specjaliści, za to partnerzy mogą korzystać z efektów. Przykład? Częste promocje 2 za 1 i zniżki dla klientów w najpopularniejszych aplikacjach do zamawiania jedzenia. Ich koszt w pełni pokrywany jest przez franczyzodawcę, w wyniku wypracowanych latami, owocnych współprac.

8. Niższy food cost

Kolejny element biznesowej układanki - koszty produktów. W przeważającej większości są one o wiele niższe dla marek współpracujących, niż pojedynczego restauratora. Dobra wiadomość jest taka, że ceny wynegocjowane przez nas u dostawców możesz wykorzystać także na potrzeby swojego podstawowego menu!

9. Niski koszt wejścia

Kończąc wątek biznesowy: naprawdę niewiele trzeba, by rozpocząć współpracę, a wszystkie koszty franczyzy pokrywane są z pierwszych wypracowanych wspólnie zysków. Praktyka pokazuje, że po odjęciu opłat licencyjnych i food costu, w kieszeni naszych partnerów pozostaje nie mniej niż 30% każdego zamówienia.

10. Łatwy start

Tak wiele plusów brzmi jak ogrom ciężkiej pracy potrzebny, by czerpać z nich korzyści, prawda? Na szczęście wykonaliśmy ją za Ciebie i dziś, dzięki naszemu doświadczeniu, możesz uruchomić własną wirtualną restaurację w mniej niż tydzień. Brzmi dobrze?

Już dziś umów rozmowę z konsultantem Rebel Tang w swoim mieście!

Gotowy na maksymalne wykorzystanie swojej kuchni?