Blow Burgers - Twoja własna restauracja influencerska

10/10/2022

Dziesięć tysięcy zamówień i ponad pół miliona złotych przychodu dla restauratorów - oto wynik pierwszych kilku miesięcy działalności Blow Burgers. Imponujący tym bardziej, że oferta dostępna jest w zaledwie kilkunastu lokalizacjach w Polsce, tylko w dowozie i jako wirtualna restauracja - czyli uzupełnienie podstawowej działalności. Jak dołączyć do tego grona i ukroić sobie kawałek coraz większego tortu?

 

Kim jest Blowek?

Karol Gązwa, czyli Blowek to internetowy idol młodego pokolenia. Niedopowiedzeniem byłoby stwierdzenie, że jest po prostu znanym youtuberem. Blowek to absolutna gwiazda naszego internetu i człowiek prowadzący kanał z największą liczbą subskrypcji w Polsce, wynoszącą dziś już blisko 5 milionów widzów. Ma także 1,8 miliona obserwujących na Instagramie, 1,6 miliona na TikToku. Współpracował z największymi firmami w kraju, reklamując między innymi sieć Play, a w branży spożywczej - Hemp Tea w Żabce, Nutellę czy Cheetos. W styczniu tego roku rozpoczął współpracę z Rebel Tang i wzorem jednego z największych Youtuberów w USA - MrBeast - otworzył własną burgerownię.

 

Marka, która sprzedaje się sama

Dlaczego te liczby są tak ważne? To proste - przekładają się bezpośrednio na rozpoznawalność marki osobistej, a co za tym idzie, wszystkich promowanych przez Blowka produktów i firm, z którymi współpracuje. Potwierdzają to także dane Rebel Tang.

Koncept Blow Burgers ruszył 23 stycznia. Tylko do końca miesiąca (9 dni), dwanaście restauracji partnerskich zyskało średnio 4916,74 zł dodatkowego przychodu. W lutym było tylko lepiej - marka wydała dań za 173 717,8 zł, co przełożyło się na średnią sprzedaż rzędu 11,5 tys. zł i powyżej 32 tys. zł w najlepszych lokalizacjach. 

Informacje o starcie Blow Burgers ukazały się we wszystkich social mediach influencera i  nie tylko. O nowych burgerowniach pisały zarówno największe tytuły biznesowe, typu Business Insider, Dla Handlu czy Wirtualne Media, jak i rozrywkowe, na przykład Plejada.pl czy 4FunTV. Sukces Blow Burgers jest dodatkowo możliwy dzięki niezwykle dokładnej grupie docelowej - odbiorcami są głównie ludzie młodzi, korzystający z zamówień przez aplikacje typu Bolt, Wolt, Glovo czy Uber Eats, z którymi Rebel Tang posiada owocne umowy partnerskie i promocyjne.

Wirtualna restauracja influencerska - Twój dodatkowy zysk 

Dobra wiadomość jest taka, że sieć stale się rozwija, a w Rebel Tang nadal poszukujemy partnerów do prowadzenia marki Blow Burgers w różnych miejscowościach. Co więcej, to tylko jeden z wielu konceptów, które mogą przynosić dodatkowe dochody w różnym czasie i w sposób skutecznie dostosowany do konkretnego lokalu, jego możliwości i potrzeb. Przeczytaj koniecznie, jak otworzyć wirtualną restaurację w mniej niż tydzień i sprawdź, jakie to proste! 

A może chcesz konkretnie dowiedzieć się, jak mogłaby wyglądać współpraca w przypadku Twojej gastronomii? Nie ma sprawy! Skorzystaj z marketingowej dźwigni, jaką daje współpraca z takim influencerem jak Blowek i już dziś umów bezpłatną konsultację z naszym doradcą.

Gotowy na uruchomienie Blow Burgers w swojej kuchni?