5 pomysłów na święta w Twoim lokalu gastro

12/5/2022

Boże Narodzenie to czas spotkań. Wiele z nich może się odbyć w Twoim lokalu, jednak bez odpowiedniego przygotowania trudno przyciągnąć gości żądnych magii świąt. Podrzucamy kilka pomysłów, dzięki którym to właśnie Twoja restauracja będzie kojarzyć się z tym, co najlepsze - relaksem, spokojem i ciepłem domowego ogniska.

1. Ozdoby świąteczne

Mówi się, że jemy oczami, a sposób podania jest równie ważny, co walory smakowe serwowanej potrawy. To samo tyczy się lokalu - miejsce, w którym rodzina i przyjaciele spotkają się na wigilijnego śledzika, powinno być ich bożonarodzeniowym azylem - roztaczającym atmosferę świąt już od wejścia. W Twoim lokalu nie może zabraknąć więc dekoracyjnych girland, lampek i prezentów pod choinką - oczywiście świeżą i roztaczającą prawdziwy zapach lasu.

2. Kalendarz adwentowy

Ludzie uwielbiają wyliczanki. Jeśli poszczególne liczby prowadzą ich coraz bliżej upragnionego urlopu i wyśmienitego jedzenia - kochają jej jeszcze bardziej. Spraw, by w czasie radosnego oczekiwania Twój lokal każdego dnia zaskakiwał gości czymś nowym. W grudniu postaw na specjalne promocje lub zupełnie nowe menu, nawiązując do czegoś, co każdy z nas kochał jako dziecko - kalendarza z czekoladkami.

3. Zimowa karta drinków

Herbata z imbirem, piernikowe latte, nalewka wiśniowa na ciepło? To tylko pierwsze z brzegu przykłady tego, jak zachęcić gości do wstąpienia w progi Twojego lokalu, gdy na zewnątrz wieje, zimno i mróz. Takie zapachy unoszące się od wejścia nie tylko wywołają wspomnienia ciepła i rodzinnej atmosfery, ale też… pobudzą żołądki odwiedzających, którzy od razu chętniej zamówią coś do jedzenia.

4. Mikołajki dla dzieci

Ach, co to był za czas, gdy na początku grudnia rodzice wracali z pracy, a wraz z nimi  reklamówki pełne słodyczy od firmy! Kto z nas nie miał też pamiątkowego zdjęcia na kolanach Świętego Mikołaja? Prawdziwa magia świąt dla każdego dziecka - i taką właśnie powinien roztaczać Twój lokal. Bo przecież by dotrzeć do umysłów rodziców, najpierw należy poruszyć serca ich dzieci.

5. Pierogi w dostawie

Co jednak, jeśli na co dzień serwujesz pizzę, dania z ryżem lub inne, zupełnie nieświąteczne potrawy? Istnieje wyjście także z tej sytuacji! Postaw na wirtualne restauracje i przekonaj się, że nie zmieniając dotychczasowego działania lokalu możesz zwiększyć jego obrót o kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie! Uruchom z nami nowy koncept tylko na dowóz, w którym zapewnimy wszystkie produkty, wsparcie techniczne i marketingowe, a Twoja rola ograniczy się jedynie do wydania gorących i pysznych posiłków kurierom. Idealnym pomysłem na start jeszcze przed świętami będzie franczyza marki Grube Pierogi, o których przeczytasz w tym miejscu.

Nie zwlekaj! Już dziś umów bezpłatną konsultację z naszym doradcą i maksymalnie wykorzystaj czas świąt w swojej restauracji!

Gotowy na maksymalne wykorzystanie swojej kuchni?