Grube Pierogi - wirtualna restauracja dla każdego

11/15/2022

Cudze chwalicie, swego nie znacie? Lokale z pizzą, kebabem i hamburgerami na gastronomicznej mapie Polski od lat wyrastają jak grzyby po deszczu. Okazuje się jednak, że poza niesłabnącym zainteresowaniem kuchnią z różnych stron świata, rodacy coraz chętniej zamawiają to, co znają najlepiej - a biznes oparty na kuchni tradycyjnej to strzał w dziesiątkę. Mamy na to dowody! 

Schabowy, pierogi, rosół.

Rzut oka na statystyki i wszystko staje się jasne. Według badania ośrodka ARC Rynek i Opinia na potrzeby raportu Food Delivery 2021, niemal 40% zamawiających jedzenie do domu, przynajmniej raz w roku wybiera kuchnię polską - to trzeci wynik, zaraz po wspomnianej pizzy i hamburgerach, a strata do pozycji numer dwa jest iluzoryczna. Co więcej, 15% pytanych przyznaje, że w ich okolicy brakuje rodzimej kuchni - to również trzecie miejsce wśród innych możliwych odpowiedzi.

Aby jednak nie ograniczać się do jednego źródła danych, spójrzmy na zagadnienie szerzej - sięgając do raportu Stava 2022 o rynku jedzenia w Polsce. Tu także kuchnia polska zajmuje najniższe miejsce na podium wśród najchętniej zamawianych w dowozie. Ulubione dania z rodzimego podwórka to kotlet schabowy, pierogi ruskie i rosół z makaronem.

Zarobić na pierogach 

Skoro znamy już preferencje klientów, warto wpasować się w ich gusta. Nie oznacza to na szczęście zmiany modelu restauracji i lepienie już wyłącznie pierogów. Warto natomiast zastanowić się nad dodaniem ich do oferty - pod warunkiem, że mamy na  to przestrzeń, a wśród załogi osoby, które umieją zrobić miękkie, delikatne ciasto i wyrazisty, farsz. To nie lada wyzwanie, ale za to niezwykle opłacalne - farsz jest zazwyczaj bardzo wydajny, a ciasto składa się niemal tylko z mąki i wody, co oznacza, że food cost po stronie restauracji jest naprawdę niski.

Brzmi jak za dużo zmian i poświęceń? Nic straconego - nadal możesz wydawać pierogi ze swojej kuchni, tylko w dostawie - wykorzystując formułę wirtualnej restauracji. Oznacza to, że dostaniesz od nas gotowe pierogi, z dokładną instrukcją przyrządzenia, zapakowania i wydania kurierowi. Uruchomisz sprzedaż pod zupełnie inną marką, wykorzystując czas przestojów w Twojej kuchni i ani odrobinę nie zmieniając podstawowej działalności.

Grube Pierogi - liczby

Efekty

Jeśli zastanawiasz się czy uruchomienie wirtualnej restauracji jest dobrym pomysłem, Grube Pierogi to idealna marka na początek takiej współpracy. Wymaga najmniejszych nakładów sił i środków, a jak widać powyżej - naprawdę się opłaca. 

Nadal się wahasz? Przeczytaj więcej o wszystkich naszych konceptach i umów bezpłatną konsultację z doradcą w Twoim mieście!

Gotowy na maksymalne wykorzystanie swojej kuchni?