Wirtualne restauracje przyszłością gastronomii

6/30/2021

W czasach, gdy technologia coraz bardziej przenosi nasze życie do smartfonowych aplikacji, biznes zmienia się razem z nim. Dotyczy to każdej branży świata, pod dowolną szerokością geograficzną - a polska gastronomia nie jest wyjątkiem. Opublikowany właśnie, coroczny raport #FoodDelivery2021 stanowi świetny punkt wyjścia do omówienia szans, jakie daje uruchomienie w swojej kuchni dodatkowej, wirtualnej restauracji.

Wiemy, co najchętniej zamawiają Polacy

W kraju nad Wisłą króluje włoska pizza i amerykańskie burgery - a już na pewno wtedy, gdy zamawiamy jedzenie na dowóz. Tak wynika z odpowiedzi blisko tysiąca przebadanych przez nas osób.

12

Dane z powyższego wykresu to cenna wiedza, którą jednak należy wdrożyć umiejętnie. Poszerzanie menu dostępnego pod tą samą marką o dania, w których restauracja nigdy się nie specjalizowała, może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Taki krok sprawiłby, że konsument widząc menu czułby się zagubiony, a recenzje lokalu mogłyby spaść do poziomu “można tu zjeść wszystko i nic, przeciętnej jakości”. Na szczęście jest na to sposób - wirtualna restauracja, czyli odrębny koncept gastronomiczny, tworzony w głównej kuchni Twojego lokalu, jednak tylko z myślą o dostawie. Z takiej usługi chętnie skorzysta blisko 70% potencjalnych klientów!

34

Wirtualna restauracja - pewny biznes, oparty na danych

Od początku istnienia Rebel Tang pomagamy restauratorom zmaksymalizować zyski dzięki wykorzystaniu wszystkich informacji, którymi dzielą się konsumenci zamawiający posiłki i firmy wyspecjalizowane w dowozach. Analizujemy dane pochodzące z agregatorów zamówień, realizujemy badania własne, współpracujemy z partnerami technologicznymi - wszystko po to, by umożliwić naszym partnerom maksymalne wykorzystanie zarówno działających już, jak i nowych kuchni. Poszerzamy ich ofertę o nowe dania, oferowane  pod zupełnie odrębną marką, tylko w dostawie. Zdejmujemy z barków restauratorów wszystko, poza przygotowaniem posiłków - w pełni zajmujemy się zaopatrzeniem, optymalizacją zamówień i logistyką dostaw. 

Dzięki współpracy z nami możesz zaoferować konsumentom zupełnie odrębną kuchnię, pod marką, której do tej pory nie widzieli w swojej okolicy. Pomagamy poszerzać ofertę gastronomiczną w całej Polsce, wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy deklarują, że zamówiliby posiłek z zupełnie nowej restauracji - a jest to aż ponad połowa Polaków. 

56

Wszystko powyższe sprawia, że współpraca z Rebel Tang generuje restauracjom partnerskim dodatkowy przychód, praktycznie bez ponoszonych przez nie kosztów. Efekty naszej pracy uzyskujemy właśnie dzięki pracy na danych i uzupełnieniu ich o wieloletnie, gastronomiczne doświadczenie. Wydawane przez nas raporty, takie, jak omawiany #FoodDelivery2021 mogą więc być świetnym punktem odniesienia i drogowskazem dla wszystkich ambitnych i nowoczesnych restauratorów. Zapoznaj się z nim już dziś, a jeśli masz pytania - śmiało pisz do nas bezpośrednio!

 

Gotowy na maksymalne wykorzystanie swojej kuchni?