Obalamy mity o wirtualnych restauracjach!

1/30/2023

Wirtualne restauracje jak każda innowacja ma swoich zwolenników i przeciwników. Powstają pytania, na które często restauratorzy nie mogą znaleźć jakościowych odpowiedzi: Czy włączenie wirtualnych marek w kuchni jest naprawdę takie proste? Czy klienci chcą wirtualnych marek? Jak wirtualne marki mogą pomóc mojej restauracji? 

Istnieje wiele mitów na temat wirtualnych restauracji, które mogą spowodować, że restauratorzy przegapią jedną z najbardziej wpływowych i dochodowych rewolucji w branży. 

W Rebel Tang znamy mity dotyczące wirtualnych marek oraz mamy wiedzę i doświadczenie, które pozwala nam je obalić lub potwierdzić. Przyjrzyjmy się kilku powszechnym opiniom na temat wirtualnych restauracji i przekonajmy się, czy są one prawdziwe. 

Mit #1: Wirtualne restauracje są trudne do prowadzenia

Fałsz! Bez względu na to, czy prowadziłeś już sprzedaż w dostawie czy nie, czy korzystałeś z platform do zamawiania jedzenia jak Uber Eats, Glovo lub Wolt - wirtualne restauracje są jedną z najprostszych rzeczy do włączenia w Twoim lokalu. Wielu restauratorów myśli, że wirtualne marki wymagają skomplikowanej technologii, wielu tabletów, dodatkowego sprzętu, ale nic bardziej mylnego. W rzeczywistości, gdy prowadzisz wirtualne marki z Rebel Tang, ilość dodatkowych tabletów wręcz się zmniejszy. 

Jedynym sprzętem, którego potrzebujesz, aby być operatorem Rebel Tang, jest tablet z platformą Rebel APP - to centrum zarządzania wirtualnymi restauracjami. Nasze tablety są zintegrowane bezpośrednio ze wszystkimi platformami do zamawiania jedzenia. Korzystając z tego urządzenia, możesz kontrolować swoje wirtualne marki za pomocą zaledwie kilku dotknięć! 

Mit #2: Wirtualne restauracje to moda!

Prawda! Wirtualne restauracje są nie tylko modą, ale prawdziwym trendem który eksplodował w trakcie pandemii i nie ma zamiaru się zatrzymać. Rynek dostaw jedzenia w Polsce jest wart już 9 miliardów złotych i każdego roku rośnie w tempie dwucyfrowym. Ten wzrost jest na dobrej drodze aby w 2025 roku przekroczyć wartość 10 mld złotych. 

Łatwo jest uznać wirtualne restauracje jako modę czy fanaberię, ale dane nie kłamią: wirtualne marki weszły na rynek i tu już pozostaną. Są one naturalnym rozszerzeniem oferty dostaw i każdego dnia przekonuje się do nich coraz większa grupa restauratorów.

Uruchomienie wirtualnych restauracji dziś to idealny moment na wykorzystanie trendu budowanie świadomości brandów od samego początku ich istnienia. 

Mit #3: Wirtualne restauracje nie zarabiają!

Fałsz! Wirtualne marki są jednym z najbardziej dochodowych segmentów przemysłu gastronomicznego. Sprzedaż oparta wyłącznie na dostawie powoduje, że marki wirtualne minimalizują koszty lokalu i większość kosztów ogólnych. Można je prowadzić niemal wszędzie. Obsługa zamówień pochodzących z wirtualnych restauracji nie wchodzi w konflikt z bieżącymi operacjami na kuchni. Wirtualne marki pozwalają uzyskać przewagę -  w tym samym czasie generują zdublowany przychód przy wykorzystaniu tych samych zasobów. 

Mit #4: Marki wirtualne nie pasują do mojej restauracji.

Fałsz! Kiedy mówiliśmy, że wirtualne restauracje są dla każdej kuchni, nie żartowaliśmy. Nasze wirtualne marki zostały zbudowane na ogromnej ilości danych transakcyjnych oraz preferencjach konsumentów. Skupiliśmy się na skalowalności i łatwości przygotowania, co pozwala w prosty sposób wdrożyć je w każdej kuchni. Nasi partnerzy otrzymują wirtualne brandy, które są najlepsze dla ich rodzaju restauracji. Rebel Tang stworzył wirtualne marki które nie tylko uzupełniają istniejące menu, ale wyznaczają standardy tego, co chcą zamawiać obecnie klienci. 

Oferta marek Rebel Tang jest zróżnicowana, obejmuje koncepty i pozycje dostosowane do wszystkich rodzajów kuchni. Bez względu na to, jaką restaurację prowadzisz, mamy wirtualną markę, która będzie dla Ciebie odpowiednia. 

Mit #5: Możesz zacząć pracować z Wirtualnymi Markami od zaraz! 

Prawda! Uruchomienie wirtualnych restauracji Rebel Tang jest proste i szybkie. Od momentu podpisania umowy, jesteśmy w stanie rozpocząć sprzedaż w ciągu kilku dni. 

Pamiętaj: Wirtualne restauracje mogą na początku wydawać się skomplikowane, ale przez cały czas współpracy nasz opiekun jest z Tobą i pomaga stawiać pierwsze kroki na drodze cyfrowej rewolucji. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zacząć generować nową sprzedaż - nasi specjaliści od wirtualnych restauracji z przyjemnością odpowiedzią na każde Twoje pytanie.

Gotowy na maksymalne wykorzystanie swojej kuchni?