Cztery zasady skutecznego promowania restauracji w 2021 roku

9/14/2022

Obserwujemy, jak pandemia rujnuje gospodarkę, zmienia zachowania konsumentów i niszczy istniejące od dawna firmy. Teraz jest idealny czas, aby skupić się na pracy, która sprawi, że Twoja restauracja nie tylko przetrwa, ale będzie dobrze prosperować w 2021 roku. Nie ma jednej odpowiedzi, jak najlepiej to zrobić, jeśli spojrzymy wstecz na dotychczasowe skutki pandemii, jasne jest, że umiejętność skutecznej zmiany oferty i komunikowania się z klientami ma kluczowe znaczenie dla przetrwania restauracji. 

Zasada 1: Bezpieczeństwo

W ciągu ostatniego roku restauracje musiały komunikować z klientami z wrażliwością i przejrzystością, jakiej nigdy wcześniej nikt nie wymagał. Dzisiaj oczekiwanie przejrzystości i przedstawienia zasad bezpieczeństwa jest podstawą i będzie kontynuowane już zawsze. 

promocja restauracji 1

Bezpieczeństwo to nowy „trend”, który musi oferować każdy lokal gastronomiczny i wykracza daleko poza oferowanie menu z kodem QR i środka do dezynfekcji rąk. Każde działanie podejmowane lokalnie przez restauratora powinno stale podkreślać, że proces przygotowania posiłków oraz ich transport do klienta jest w 100% bezpieczny. Pamiętaj, że Twoje posty w social media to pierwsze miejsce kontaktu restauracji z klientami. Warto pamiętać o rękawiczkach i maseczkach wśród personelu, który przygotowuje oraz transportuje Twoje potrawy. Zrób wszystko, aby Twoi klienci czuli się bezpiecznie, zamawiając jedzenie do domu oraz w przyszłości przychodząc do Twojego lokalu. 

Zasada 2: Wyjdź ze swojego pudełka

Prawdopodobnie duża część Twoich działań reklamowych koncentrowała się na komunikacji z gośćmi w restauracji. W końcu wiedziałeś, że jeśli nadal będziesz oferować przede wszystkim gościnność i wysokiej jakości jedzenie, możesz liczyć na to, że zobaczysz swoich klientów w swoich czterech ścianach. Obecnie klienci oczekują innego poziomu zaangażowania i wygody oraz oczekują, że będziesz tam, gdzie są i lubią być - na ich urządzeniach. Restauracje muszą być teraz wszędzie, nie wystarczy tylko jedna platforma, Twoi klienci są i na Pyszne.pl, i na Uberze, ale również na Glovo, Wolcie i Bolcie. Tak jak mają swoje ulubione restauracje, tak samo każdy ma swoje ulubione aplikacje z których korzysta do zamawiania jedzenia. 

promocja 2

Każda z aplikacji wymaga dobrej jakości zdjęć potraw które oferujesz oraz kreatywnych opisów, które spowodują, że nowi klienci będą zainteresowani Twoją ofertą. Każda wymaga innej strategii promocyjnej żeby wyświetlać się na odpowiednich pozycjach i stale zapewniać dużą ilość zamówień. Dla większości restauracji to zupełna zmiana podejścia do biznesu, ale sytuacja w której jesteśmy wymaga dostosowania się do tych zmian tu i teraz. 

Zasada 3: Jakość ponad ilość

Rok 2021 będzie czasem na doskonalenie tego, co wiesz, że działa i skupieniu się na robieniu mniej rzeczy, ale bardzo dobrze. Niezależnie od tego, czy chodzi o dobieranie pozycji menu, precyzyjne dostrajanie godzin pracy w celu optymalizacji sprzedaży, czy też mocniejsze wsparcie marketingowe kanałów, które rzeczywiście przynoszą Ci zamówienia. To jest właśnie czas na to, żeby dokonać analizy i działać „w punkt” zamiast „szeroko”. 

promocja 3

Bądź krytyczny w ocenie tego, co „musisz mieć” w porównaniu z tym, co „też się może sprzedać” i wykorzystaj dostępne dane i wskaźniki jako przewodnik, do stworzenia idealnego menu pod dostawę. Kiedy wpadają zamówienia? Co najlepiej się sprzedaje? Które pozycje menu są najszybsze do przygotowania i najlepiej trzymają się z dostawą? Analizuj, aby się dowiedzieć i odpowiednio skoncentrować wysiłki. A jeśli nie masz teraz takiej możliwości, czas znaleźć kogoś z zewnątrz, kto to za Ciebie zrobi.

Zasada 4: Dołącz do Rebel Tang

Więc, teraz gdy ustaliliśmy, że Twoje tradycyjne działania - zarówno to, co sprzedajesz, jak i gdzie - prawdopodobnie już nigdy nie będą wyglądać tak samo, od czego zacząć? Podczas gdy niektóre duże sieci restauracji mogły mieć szczęście, że utrzymały zespół w którego skład wchodzili: specjaliści ds. marketingu, operacji czy logistyki, wiele mniejszych lokali prawdopodobnie nie przetrwało pandemicznych zwolnień. 

Gdy chcesz teraz rozpocząć swoje działania sprzedażowe w formie dostawy, jedną z opcji jest dołączenie do sieci takich jak Rebel Tang. W tych trudnych czasach, jeśli chodzi o operacje, rozwój i planowanie, łatwo jest oszacować korzyści płynące z dołączenia do sieci, która daje gotowe i proste rozwiązanie do wdrożenia, ponadto posiada ekspertów ds. marketingu, logistyki, zespół client service, który zdejmuje z Ciebie w 100% odpowiedzi na reklamacje i kontakty z agregatorami zamówień. 

Jeżeli czujesz, że nie masz siły na przygotowanie nowego konceptu, zrobienie sesji zdjęciowej, dołączenie do wszystkich platform generujących zamówienia oraz codzienną walkę o nowych klientów, to jest właśnie ten czas i liczy się każda minuta. 

Dzięki odpowiedniemu zespołowi i strategii Rebel Tang możesz mieć pewność, że nie tylko kontrolujesz koszty, ale także skutecznie docierasz i angażujesz klientów, którzy pozostają kluczowi do Twojego sukcesu - nie tylko w 2021 roku, ale na długo po zakończeniu pandemii.

Rebel tang black email

Gotowy na maksymalne wykorzystanie swojej kuchni?